• Technikum 4-letnie
  • Technikum 5-letnie
  • Branżowa Szkoła I stopnia

O szkole

Dokumenty szkolne

Historia wpisów

Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Obchody 100 lat niepodległości

16 listopada 2018

„Moja Ojczyzno, Polsko! Życzę Ci ludzi otwartych i mądrych, spokoju w naszym wspólnym domu, braku podziałów, budowania wspólnej przyszłości.”

 

15 listopada 2018r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkolny projekt edukacyjny „Nasza Niepodległa. Śladami historii naszej małej Ojczyzny” realizowany jest w Mechaniku już od kilku lat. W tym roku podjęliśmy wiele działań mających na celu upamiętnienie tak ważnego święta np.:  organizacja wycieczki rowerowej „Szlakiem patrolu II batalionu 1 Pułku Legionów”, lekcje historii poświęcone niepodległości Polski, akcja „Rekord dla Niepodległej”, szkolny konkurs piosenek i pieśni patriotycznych, 100 życzeń na 100- lecie niepodległości.

Jako gospodarze X Kiermaszu Edukacyjnego, który tematyką nawiązywał do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy wystawę i prezentację multimedialną na temat współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Tradycji 26. Skierniewickiej Dywizji Piechoty w zakresie edukacji patriotycznej. Uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny o wolności człowieka i narodu w formie pantomimy pt. „Czy naprawdę wolna?”. Uczestnicy akademii obejrzeli wyżej wspomnianą pantomimę, dwie prezentacje: „Skierniewice w okresie wielkiej wojny w obiektywie” i „Sto lat niepodległości w historii mojej rodziny”, film – relację z wycieczki rowerowej oraz wysłuchali  piosenek i wierszy.

 

 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA

Obowiązuje od 25.05.2018

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych  i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. Unii Europ. Z dnia 04.05.2016 r. L 119/1), dalej jako RODO, informujemy, iż:

  • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. chor. Józefa Paczkowskiego w Skierniewicach z siedzibą w Skierniewicach, ul. Pomologiczna 15, reprezentowany przez Dyrektora Panią Marię John. Kontakt do Inspektora Ochrony Danych (IOD): tel – 795 717 723,adres email – iodo@ zsz2skc.pl
  • Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej 
  • Dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (policja, prokuratura, sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania
  • Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia  lub ograniczenia przetwarzania lub prawo sprzeciwu wobec przetwarzania
  • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych:  00 – 193 Warszawa, ul. Stawki 2, tel: 22 531 03 00
  • Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne ale konieczne do udostępniania strony internetowej
  • Klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w stopce strony.