Drodzy uczniowie!

zaczynamy nowy rok szkolny od nowych zasad korzystania z biblioteki szkolnej. Zanim przyjdziesz, zapoznaj się z regulaminem korzystania  z biblioteki szkolnej w czasie epidemii w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Skierniewicach zawierającym wytyczne Ministra Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia – regulamin.

W celu przystosowania się do nowej rzeczywistości i zachęcenia Was do korzystania ze zbiorów biblioteki, możecie składać zamówienia książek drogą elektroniczną poprzez mail biblioteki szkolnej  bibliotekazsznr2skc@o2.pl.  Aby ułatwić Wam wybór ciekawej literatury kliknijcie w link lista książek NPRCz. Tutaj znajdziecie ciekawe pozycje książkowe wybrane przez uczniów i zakupione do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zdjęcia.

Możecie również korzystać z maila biblioteki w celu uzyskania porad bibliotecznych i czytelniczych dotyczących nie tylko literatury pięknej ale również wyboru adekwatnej literatury z zakresu nauk technicznych np. technika środków transportu, maszynoznawstwo, mechanika, informatyka, elektrotechnika itp. jak i z zakresu przedmiotów ogólnokształcących.

Jeżeli chcesz przeczytać dobrą książkę polecam recenzje na temat nowości i zapowiedzi wydawniczych na stronie Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach http://www.bpskierniewice.pl i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Reymonta w Skierniewicach  www.mbp.skierniewice.pl

Przydatne linki:

Godziny pracy biblioteki szkolnej